Dzień dziecka w Parowozowni

Dzień Dziecka w Parowozowni, 2009

Także w tym roku, czerwcowy dzień otwarty przygotowany został z myślą o dzieciach. Niespodzianki wcześniej anonsowane przez nas w wypowiedziach radiowych i prasowych stały się faktem. Tak więc, w sobotę 6 czerwca na tory Parowozowni Skierniewice przyjechały zaproszone pojazdy, w starym wagonie przygotowano wystawę modeli tramwajów oraz pokaz cięcia szyny piłą tarczową, a do tego po wydzielonych torach można było przejechać się drezyną ręczną

Warto zauważyć, że w czasie dnia otwartego oprócz małych dzieci odwiedziło nas sporo dorosłych. Nie dziwimy się i cieszymy, że i większe dzieci znalazły w przygotowanym przez nas programie coś interesującego.

Podobnie jak w latach ubiegłych nasz Dzień Dziecka w Parowozowni był jedną z imprez organizowanych u progu lata na terenie całego kraju Dni Techniki Kolejowej.

Korzystając z okazji, dziękujemy wszystkim, którzy uświetnili Dzień Dziecka oraz Dni Techniki Kolejowej w Parowozowni Skierniewice: Panu Wiktorowi Jarzynie za przygotowanie wystawy modeli tramwajów, Zakładowi Linii Kolejowych w Łodzi PKP Polskie Linie kolejowe S.A. za prezentację wózka motorowego WM15, wózka motorowego WM10, pojazdu ratowniczego UNIMOG oraz pokaz cięcia szyny, Centralnemu Zakładowi Spółki PKP CARGO S.A. w Łodzi za prezentację lokomotywy SM42.

Dzień Dziecka 2009, Unimog Wystawa modeli tramwajów w wagonie Stainfurt Pokaz cięcia szyn

(ipa) fot. J. Czerwiński, J. Kurowska-Ciechańska, P. Mierosławski, A. Paszke

Na górę strony