Dni transportu publicznego

Podobnie jak w roku ubiegłym, Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zostało zaproszone do udziału w wystawie taboru organizowanej na Dworcu Zachodnim z okazji Dni Transportu Publicznego. Pokazaliśmy dwa eksponaty – wagon osobowy 4 kl. (z 1889 r.) oraz cysternę „Polska Nafta” (z ok. 1905 r.). Dzień promujący kolej jako wygodny i ekologiczny środek transportu przypadł w niedzielę, 19 września.

Dni Transportu Publicznego 2010, Steinfurt i cysterna Dni Transportu Publicznego 2010, Steinfurt Dni Transportu Publicznego 2010, cysterna Polska Nafta

Starannie wyremontowane wagony cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przeprowadzone szacunki ilości zwiedzających pokazały, że frekwencja utrzymywała się na podobnym poziomie co rok temu, czyli ok. 3000 osób w ciągu całego dnia wystawy. Wagon osobowy odwiedzało dużo osób pokazujących swoim pociechom jak dawniej podróżowali ich dziadkowie i jak przed laty wyglądały wagony.

Dni Transportu Publicznego 2010, wnętrze Steinfurta Dni Transportu Publicznego 2010, Steinfurt

Nasi koledzy zajmowali się nie tylko udzielaniem informacji ale również przygotowaniem eksponatów do transportu oraz udziału w wystawie.

(ipa) fot. M. Moczulski, A. Paszke

Na górę strony